sākumlapa apkārtnes raksturojums mājacenaskontakti
 

Apkārtnes raksturojums.

Plieņciems ir ne vien sens zvejnieku ciems, bet arī viens no vecākajiem Latvijas kūrortiem. Ziņas par kūrortu Plieņciemā atrodamas rakstītajos avotos jau kopš 1738. gada. 18. gs. tas bija izslavēts kūrorts – to par peldu un atpūtas vietu izvēlējās muižnieki un garīdznieki ar savām ģimenēm,  bet 1810. gadā te sešas nedēļas uzturējās Krievijas cara Aleksandra I sieva - Elizabete.
Pie jūras ir smilšaina pludmale – savukārt, ciemu no jūras skarbajiem vējiem aizsargā ievērojams dabas objekts – Plieņciema baltā kāpa. Valsts nozīmes dabas liegums “Plieņciema kāpa” atrodas 300 m attālumā no brīvdienu mājas „RIEKSTNIEKI”. Liegums dibināts 1987. gadā, kopš 2004. gada tas ir iekļauts arī Eiropā īpaši aizsargājamo dabas teritoriju tīklā – NATURA 2000. Liegums izveidots izteikta, vienlaidus piekrastes kāpu vaļņa aizsardzībai. Kāpu valnis klāts ar vecu priežu mežu, raksturīgas sausieņu un smiltāju augu sabiedrības, teritorijai ir arī kultūrvēsturiska nozīme. Liegumā vērojamas izteiktas dinamiskam jūras krastam raksturīgās reljefa formas, savdabīga augu un dzīvnieku valsts un ekosistēmas. Liegumā atrodas Latvijā lielākā kāpu deflācijas ieplaka – Vabu laukums jeb Baltā kāpa. Dabas lieguma platība ir 60,58 ha.

Aizsargājamā teritorijā pārstāvēti vairāki Latvijā un Eiropā aizsargājami biotopi: mežainas jūrmalas kāpas, pelēkās kāpas un priekškāpas.
~10 km attālumā no mājas atrodas slēpošanas kalni „Jēkaba grava” un „Milzkalns”, „Milzkalnā” jebkuros laika apstākļos tiek piedāvāti izbraucieni ar kvadracikliem. Vairāk informācijas var atrast mājas lapā www.milzkalns.lv
15 -20 min brauciena attālumā atrodas Engures ezers, kas ir ar putniem visbagātākais visā Latvijā. Tajā un apkārtnē dzīvo 169 dažādas putnus sugas (dažas no tām ir pat iekļautas Pasaules Sarkanajā grāmatā). Tāpat ezerā apkārtne ir sastopami ļoti daudz un dažādi augi., tai skaitā arī Sarkanajā grāmatā iekļautie. Pie Engures ezera atrodas vairāki putnu novērošanas torņi, savvaļas orhideju taka (orhidejas zied maijā un jūnijā), savvaļas govju un zirgu ganības.
Engures ezers ir arī ļoti laba vieta makšķerniekiem. Lai makšķerētu Engures ezerā ir nepieciešama laiva, jo tā krasti ir aizauguši. Laivas var iznomāt vairākās laivu bāzēs, kas atrodas pie Engures ezera. Vairāk informācijas par Engures ezeru ir iespējams atrast tā www.eedp.lv

Māja atrodas apmēram 30 km no Jūrmalas pilsētas un 65 km no Rīgas.

Apskates objekti Engures pagastā

 • Marijas Kalns jeb Engures pilskalns
  valsts nozīmes arheoloģiskais piemineklis.
 • Engures baznīca celta 1804.g., viena no retajām koka baznīcām.
 • Engures baznīcas skolas skolotāja un Engures hronikas autora
  Johana Pētera Brandta piemineklis
  .
  Uzstādīts 1853.g. Valsts nozīmes mākslas piemineklis.
 • Krievijas ķeizarienes Elizabetes atpūtas māja — bādmāja Plieņciemā
  kultūrvēsturisks piemineklis.
 • Somu karavīru kapi Klapkalnciemā.
 • Engures jūrskolas ēka.
 • Senā latvju sēta "Ēdelveisi"
  pārvesta 19.gs. koka celtne — kalpu māja, celta 1877.g., klētiņa — 1867.g., rija — 1870.g.
 • Rideļu dzirnavas.
 • Dzeltenās ciedru priedes.
 • Lāčupītes dendrārijs.
 • Plieņciema baltā kāpa.
 • Engures ezera dabas parks.
© Riekstnieki